Ускликнимо с љубављу светитељу Сави
  Контактирајте са  нама у вези Ускликнимо с љубављу светитељу Сави

Српска православна црква, школе и ђаци славе Светог Саву, просветитеља, писца, дипломату и првог српског архиепископа.

Уз славски колач, жито, свећу и подсећање на дело првог српског просветитеља, 10 полазника Центра за основну полицијску обуку са шефом Одсека за менторски рад и стандард полазника, Миленком Калацуном, присуствовало је у суботу, 27. јануара 2018. године, Светој Литургији и обележило Савиндан, школску славу и славу многих српских породица.

Светосавска свечаност започела је Светом Литургијом у Храму Рођења Пресвете Богородице у Сремској Каменици где је архијерејски намесник, протојереј ставрофор Гавро Милановић позвао све присутне да наставе да негују традицију светосавља, уз традиционално сечење колача, причешћење и освештавање жита.

Након Свете Литургије и молитвеног окупљања, полазници Центра за основну полицијску обуку су скромно и у миру прославили Савиндан у ресторану Центра .

Текст: Маријана Милановић